Infertilitatea masculina - metode terapeutice

Infertilitate masculina

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Am urmat un tratament cu Interferon si ribavirina ptr o hepatita C(14 luni). La spermograma a iesit un continut scazut de spermatozoizi ;i de calitate sp***a. Ce tratament as pute lua ptr stimulurea spermotogenezei.

Raspunsuri (3)

alin58

acum 15 ani

Substantele tratamentului se elimina in 6 luni de la terminarea lui. Cred ca ar trebui sa vorbesti cu medicul daca dupa 6 luni se mentine acest rezultat al spermogramei.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am avut ca rezultat la prima spermograma azospermie, dupa tratament cu pregnitol sau ceva de genu... am avut la nr spermatozoizi 10 mil. asi putea in cazul acesta sa mai incerc pe cale naturala sa fac un copil, inainte de fertilizare?

carla

acum 14 ani

Un medicament naturist homeopat, TIANLI