Infertilitate masculina

Postata de Cristian205114119 cu 14 ani in urma.

Am facut o analiza a hormonilor si mi-a iesit FSH la valoarea de 16,9U/l.

Se poate trata acest lucru?
Mentionez ca la ultima spermograma efectuata mi-a iesit o valoare de 0.6 milioane.

Raspunsuri (4)

ionica

acum 14 ani

Si la sfarsitul buletinului de analiza ce ti-a scris medicul daca ai facut aceasta spermograma?

cristi

acum 14 ani

Analiza nu este o spermograma. Spermograma e mai veche. Doctorii nu spun nimic. Inca nu am fost la un specialist. Nu stiu in ce directie sa merg!

Bacu Crina

acum 14 ani

Mergi la endocrinolg sau la androlog. Dr. Anca Moisa de la spitalul Giulesti, este un medic androlog foarte bun.

IOana

acum 13 ani

Ai incercat ceva suplimente alimentare? Ai o activitate care te suprasoilicita, stres etc?
Poti incerca cateva suplimente alimentare de la calivita de exemplu multivitamine special concepute pentru barbati cum ar fi Vital Man http://www.cali.ro/79-vital-man-imbunateste-viata-sexuala-la-barbati.html iar daca ai o problema cu stresul te poate ajuta foarte mult Rhodiolin http://www.cali.ro/img/p/89-195-home.jpg
Cauta un distribuitor calivita care sa iti faca rost de aceste produse