erectie sp***a.

Infertilitate masculina

Postata de nicolae767376 cu 12 ani in urma.

buna ziua, am si eu o mica intrebare, dar o sa va explic putin cazul meu.
am 25 de ani, sufar de anxietate, tratament cu depreax 100 pentru insomnii,
am probleme cu erectia. este moale, sa zicem k penisul meu atingi o capatitate de 70-80% in erectie.
mentionez sa spun k nu am avut contact sexual de multa vreme doar masturbare, cam de 3 ori pe zi, destul de mult timp...cum fac sa imi recuperez erectia, sa zic asa? multumesc mult

Raspunsuri (5)

Psih. Marcu Ioana-Corina

acum 12 ani

Stimate domn,

Daca problemele dvs. de erectie au aparut dupa ce ati inceput tratamentul medicamentos pentru tratarea anxietatii de care suferiti, atunci este posibil ca tulburarea dvs. erectila sa fie o reactie adversa la depreax.
Daca tulburarea erectila este mai veche atunci ar fi bine sa investigati cauzele. Fie sunt de natura organica, fie psihologica in asociere cu anxietatea dvs. De asemenea, faptul ca nu ati mai avut contact sexual real de multa vreme(este important de stiut ce intelegeti dvs. prin "multa vreme"!)poate simboliza o iesire din exercitiul practicii sexuale si o temere de actul sexual cu o partenera, mai ales ca obisnuiti sa practicati masturbarea de mai multe ori pe zi.Dupa ce ati descoperit cauza, prin intermediul specialistilor in domeniul sexologiei, va va fi mai sa va rezolvati problema de erectie.

Cu respect,
Ioana-Corina Marcu
Consilier Psihologic
Nr. tel: 0754/024.213;
Email: [email protected]

M.George

acum 11 ani

Mai lasa si tu masturbarea la 2..3 ori pe saptamana nu pe zi, Exagerezi cu acest lucru!! Incet incet o sa-si revina erectiile !!

levi

acum 11 ani

am 48 de ani si nu reusesc sa am o erectie de lunga durata ms simt foarte excitat si ejaculez foarte repede puteti sami dati un sfat va multumesc

mg-power

acum 10 ani

da pot sa-ti dau un sfat dar privat nu pe forum !!

mg-power

acum 10 ani

Sunt medicamente pentru erectii mai puternice si de durata,Cauta la farmacii sau magazine naturiste !!