Enterococc spp ?

Infertilitate masculina Boli cu transmitere sexuala

Postata de dani1984 cu 6 ani in urma.

Buna ziua, doresc si eu parerea unui specialist in legatura cu problema mea, la prostata , de 4 ani ma confrunt cu acest enterococc pe care l am tratat dupa sfatul medicilor, toti mi au indicat Levofloxacina desi le am spus ca am mai luat acest antibiotic, ultima cura am terminat o acum o saptamana si a fost cea mai lunga, 30 de zile, el reapare ( ca deobicei ) in fiecare spermocultura, problema mea cea mai mare este ca eu si sotia mea ne dorim un copil, iar rezultatele spermogramei nu ne ajuta ( nr de pmeratozoizi normaili mobili 20%, timp de lichefiere mare etc ) M ati putea ajuta cu cateva informatii legate de : inseminare + riscuri actuale, alta schema de tratament ( din ce am citit sunt scheme pe termen indelungat de administrare, gen 3 luni 6 luni ) sau vreun institut / clinica ce poate face analiza mai des mai detaliata si personalizata PS: la o saptamana dupa antibiotic mi a aparut o inflamatie , perineu , cu urinari dese
Va multumesc

Raspunsuri (1)

Anonim22

acum un an

Salut Dani! Si eu de 4 ani ma lupt cu nenorocita asta de bacterie ai reusit sa scapi de ea pana la urma? Daca da cu ce tratament? Astept raspunsul tau.