Ejaculare intarziata

Infertilitate masculina

Postata de Marricone cu 11 ani in urma.

Salut. Am 17 ani jumate si pana acum am ejaculat doar in somn. Cum sa spun, pana acum m-am masturbat maxim 7 minute , penisul a fost erect si a aparut acel fluid vascos, dar s-a intamplat sa ejaculez doar in somn, ac***a unele vise " erotice" . Nu am consultat un medic urolog din cauza rusinii si a fricii. Nu ma laud cu " dotarea" mea (13 cm erect) , dar sunt impacat . Oare e de natura psihologica problema mea sau sunt eu prea grabit si ar trebuii sa fiu mai calm , sa nu mai fiu stresat.? Sper sa nu fie ceva grav. Astept pareri. Va multumesc !

Raspunsuri (1)

DrR

acum 11 ani

Ejacularea in somn se numeste polutie nocturna. E, pana la urma, normal si fiziologic, nu ai de ce consulta un medic. Acel fluid vascos se numeste lichid seminal (sperma). Nu ai motive de ingrijorare.