cui trebuie sa ma adresez?

Infertilitate masculina

Postata de rrr80 cu 14 ani in urma.

sotul meu a efectuat o spermograma cu urmatoarele rezultate.mentionez ca incercam de mult timp sa avem un copil si nu reusim.care sunt pasii urmatori pe care trebuie sa ii urmam?

Raspunsuri (4)

Renata

acum 14 ani

Sa fugiti la Iasi la medic Dr. Mihai Vieriu de la Spitalul CFR si picaturile lui homeopate vor face minuni si asupra sotului si asupra sotiei si tipete de copil se vor auzi in casa voastra peste 10-12 luni!
Hai, succes!!! Sa fie cu ochi si cu sprancene!!! (E o urare batraneasca din zona mea, urare de a avea copii).

dragutu

acum 14 ani

am si eu o problema si as vrea sa stiu imi doresc frt mult si eu un copil am fost la spitalul medsana si am facut spermograma valorile spermogramei sunt.aspect opalescent alb cenusiu valorile sunt vol 4,6 ph 7,6 timp de lechifiere 35 min nr spermatozoizi 21,2milioane mil/ml mobilitate a frt mobili 35 la suta mobilitate b mobili 25 la suta mobilitate c lenti 10 la suta mobilitate d imobili 30 la suta leucocite 2200 morfologie minim 40 la suta forme tipice concluzie oligoastenospermie moderata spermatozoizii prezinta tendinta de aglutinare va rog astept raspuns ce as putea face.

Laura Creasta

acum 14 ani

Eu va recomand un complex de vitaminte care sa contina vitamina C, zinc, acid folic si vitamina E. Daca sunteti din Bucuresti, mergeti cu analizele la dr. Moisa Anca de la spitalul Giulesti pentru alte recomandari.

dragutu

acum 14 ani

da sunt din bucuresri mersi pt raspuns dar se poate rezolva.pot sa am copii