azoospermie

Infertilitate masculina

Postata de cristian loredana cu 11 ani in urma.

exista medicamente pentru azoospermie?sau ce analize se mai pot face?

Raspunsuri (1)

Corina

acum 11 ani

Azoospermia are mai multe cauze. In functie de aceste cauze, poate fi ireversibila sau se poate remedia, asadar, cel mai important este sa se determine cauza ei. Medicii care se ocupa de acest lucru sunt endocrinologii, geneticienii si urologii (cauza poate fi oriunde la aceste niveluri). Luati legatura cu un medic din aceste trei specialitati si va va indruma ce investigatii trebuie facute.