yasmin+biseptrim

Infertilitate feminina

Postata de roxi22 cu 14 ani in urma.

Stimate Doamna/Domn Dr.!
Intrebarea mea ar fi daca pot sa iau contraceptivul yasmin cu biseptrim?Mi s-a dat biseptrim pentru infectie urinara. Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Bacu Crina

acum 13 ani

Biseptrim este un antibiotic care scade eficienta contraceptivului. Pe parcursul tratamentului, alaturi de anticonceptionale, timp de doua saptamani ar fi recomandabil sa utilizezi si prezervativul sau alt mijloc de contraceptie locala.