vreau un sfat

Infertilitate feminina

Postata de esterina cu 12 ani in urma.

buna ziua .as dori si eu sa va intreb ceva.am 36 de ani si am avut o nastere prematura acum 3 ani din pacate copilul a trait doar o luna jumate de atunci ma chinui sa raman insarcinata pentru ca anii trec nu am un ciclu regulat am fost la doctori si miau spus ca nu am nimic acum fac un tratament cu HORMEEL S motivul pentru care am nascut prematur nu il stiu nici in ziua de astazi .analizele erau toate bune . a si uitam sa zic ramasesem insarcinata dupa 10 ani de incercari dar nu am avut noroc .acum au trecut iar deja 3 ani si nimic . imi poate da cineva un sfat sau ce tratament as putea sa iau sa ma ajute un pic?va multumesc din suflet

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 12 ani

Partenerului cum i-au iesit analizele si spermograma?

esterina

acum 12 ani

nu le-a facut niciodata a zis ca eu totusi am ramas insarcinata deci el spune ca nu are nimic. multumesc

Iuli

acum 12 ani

Ah bun, atunci nu va mirati ca aveti dificultati in a ramane gravida. "El spune ca nu are nimic" dar va lasa pe dvs sa va chinuiti atatia ani. Si dvs acceptati aceasta atitudine?! Si mai doriti sa faceti un copil cu el? Ok. Mult succes!

esterina

acum 12 ani

deci e posibil sa aiba el ceva? multumesc

Iuli

acum 12 ani

Evident. Atata timp cat nu isi face analizele!! Ar fi recomandabil si un sfat genetic. Nu pot sa inteleg cum va lasa pe dvs sa va chinuiti cu zeci de analize si el sa stea linistit spunand ca sigur nu are nimic! E posibil sa nu aiba asa cum e posibil sa aiba ceva!

esterina

acum 12 ani

multumesc