vreau si eu un bebe

Infertilitate feminina

Postata de ramona421 cu 12 ani in urma.

acum un an de zile am avut o sarcina extrauterina si de doua luni de zile incercam sa facem un bebe dar nimic iar doctorul luna aceasta mi a prescris sa iau clostilbegyt si nu stiu ce sa fac ca am inteles ca poate avea alte repercursiunu.va rog dati mi si mie un raspuns ce sa fac.va multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Clostilbegyt face parte din grupa stimulantelor sintetice ale ovulatiei (medicamente cu actiune asupra dezvoltarii ovulului si eliberarea sa din ovare). El este indicat in cazul unor afectiuni ale ovarelor precum si dupa o administrare indelungata a contraceptivelor orale.
Sarcina extrauterina presupune ca oul fertilizat (zigotul) sa se implanteze pe o suprafata din afara uterului (intr-una din trompele uterine, la nivelul ovarului, cervixului -partea inferioara a uterului sau in interiorul abdomenului).

antioxidanti

acum 12 ani

Problema infertilitatii nu este usoara, este greu de diagnosticat si de obicei fara solutie, pentru ca nu se lucreaza pe CAUZA, care in majoritatea cazurilor este lipsa de vitalitate a celulelor noastre! De aceea aparent "totul este in regula", dar de fapt nu este verificata si controlata starea organismului, a sistemului imunitar si starea generala de sanatate. In cazul si mai grav se incearca tot felul de solutii, cu efecte secundare, care fac mai mult rau decat bine. De costuri sa nici nu vorbim...De 17 ani ma ocup de problema antioxidantilor si a sistemului imunitar, iar de 7 ani folosesc in exclusivitate produsele Nu Skin cu rezultate extraordinare si in tratamentul infertilitatii. Am un caz rezolvat la care doamna a fost pana-n Elvetia, unde s-a dat verdictul ca nu va avea copil niciodata si dupa 6 luni de Lifepak( luata pentru o cardiopatie ischemica) a ramas insarcinata. Am si un caz al unui cuplu care dorea al doilea copil cu orice pret, de 18 ani, care a si sosit dupa 4 luni de tratament cu Lifepak si Optimum Omega, luata de amandoi. Aceste doua cazuri sunt doar cazuri extreme! Va rog sa cititi despre companie si produse pe www.antioxidanti.com si nu ezitati sa luati legatura cu mine!

bianca

acum 8 ani

Buna ziua eu incerc sa Raman insarcinara de 3 ani, am fost la medicul ginecolog si mi-a prescris sa iau clostilbegit din a cincea zi a cm. Este a 3 a Luna de cand iau si tot nimica si lucram din greu😊