vreau sa raman insarcinata

Infertilitate feminina

Postata de cristicynthia cu 10 ani in urma.

buna as vrea un sfat cum sa raman insarcinata rapid,sunt sp***a 40 kg dar nu reusesc sa ma ingras in nici un mod am incercat si cu medici,am ramas fara o trompa din cauza unei extrauterine si de mai mult de 3 ani incerc sa raman insarcinata si nu reusesc,din pacate numi permit sa merg la o clinica de aceea va cer sfatul voua....astept cu nerabdare raspuns

Raspunsuri (1)

piticot 7000

acum 10 ani

buna. intai de toate trebuie verificata cealalta trompa daca este functionala sau nu prin histerosalphingografie.apoi trebuie verificat uterul daca este normal sau prezinta vre-o anomalie si trebuie reparata..dupa aceea doctorul va decide daca se mai poate produce sarcina pecale normala sau prin inseminare artificiala or fiv...oricum cind incepem sa avem probleme de genul asta-devenim ca masinile in service...de la reparatii minore se ajunge la reparatii capitale.