urgent

Infertilitate feminina

Postata de nicoleta440 cu 14 ani in urma.

domnule doctor nu mai stiu ce sa mai cred nu am ciclu regulat de doua luni iau clisbegyst si mi sa reglat ciclu la 30 de zile adica luna noiembrie si dec cm a fost pe 09 eu nu stiu cand am ovulatie si am luat in luna dec 6 teste de ovulatie si am inceput sa le fac din a 10 zi de cm spre surprinderea mea toate au iesit pozitive ce ma mai surprinde e ca astazi pe data de 07.01.2010 am acel lichhid ca albusul de ou abundent ce sa inteleg ca acuma ar fi ovulatia?eu am facut un test de sarcina pe data de 06 01 2010 dar a esit negativ mam grabit sa mai ast?va rog vreau urgent un raspuns?

Raspunsuri (2)

Maria C

acum 14 ani

Daca spui ca ai un lichhid ca albusul de ou si pe deasupra mai este si abundent sigur ca acum esti la ovulatie. Succes!!! Normal daca medicul ti-a dat clisbegyst ar fi trebuit sa te si monitorizeze si sa-ti spuna cand se va produce ovulatia, in ce zi. Multa bafta!!!

mikmok

acum 14 ani

Daca mentruatia ai avut-o pe data de 9.12.2009, ziua in care ai avut ovulatia a fost pe 25 decembrie, iar zilele fertile au fost intre 22-27 dec.