un raspuns,va rog

Infertilitate feminina

Postata de irina alina cu 14 ani in urma.

recent am facut niste analize pentru a vedea daca mai sunt activa hormonal,specific ca am 36 ani.rezultatul este acesta,TSH--2.50,FSH--3.7 SI LH--7.5.AS DORI SA-MI SPUNETI DACA POT RAMANE INSARCINATA.AM AVUT O SINGURA SARCINA ACUM 13 ANI,DUSA PANA LA CAPAT.VA ROG FRUMOS SA-MI RASPUNDETI.MULTUMESC

Raspunsuri (3)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

TSH este in limite normale, se exclude afectiunea tiroidiana, insa FSH si LH trebuie facute intr-un anumit interval fata de momentul menstrei iar valorile de referinta variza de la un laborator la altul. Reveniti cu valorile de referinta ale laboratorului si momentul in care ati facut analizele?!

nadia-anysa

acum 14 ani

ar trebui sa mergi la Spitalul Panait-Sarbu Giulesti,acolo sunt medici foarte buni,ai putea incerca sa faci inseminare(200 ron)Eu ti-l recomand pe Domnul Doctor Profesor Marinescu Bogdan,are cabinet la et 1,deasupra la ecografie,cabinet special pentru cea ce iti doresti tu,iti faci o programare,este foarte simplu,succes.

ana

acum 9 ani

Sunt insarcinata in sase luni si mi-au gasit TSH 3,70, Inseamna k am probleme cu tiroida? Medicul mi-a dat sa beau eutirox 25, dar mi-e frica sa nu ma ingras, ce sa fac???