un progesteron scazut este o cauza de infertilitate?

Infertilitate feminina

Postata de monasimona cu 11 ani in urma.

un progesteron scazut(sub limita inferioara ) este o cauza de infertilitate?restul analizelor mi au iesit cu valori normale

Raspunsuri (3)

Doctorulstietot

acum 11 ani

Da este . Totusi nu ti-as recomanda tratament cu progesteron de la bun inceput . Eu i-ti recomand pt. inceput tratament cu gemoderivate Extract de Smeur mladite 50 picaturi in 50 ml apa cu 30 minute inainte de masa dimineata si seara.

monasimona

acum 11 ani

multumesc frumos ...am inceput acum cu pastile de napraznic...dar o sa va urmez si sfatul cu siguranta

Zabet Cristiana

acum 8 ani

progesteron : 0,77 ng/ml
2,449nmol/L