trompe

Infertilitate feminina

Postata de roxi32 cu 14 ani in urma.

daca in urma cu un an am facut perfuzii utero tubare pt desfundarea trompelor in urma carora la 1luna am ramas insarcinata dar din nefericire am pierdut sarcina la 26sapt in urma unei infectiii....e posibil ca trompele sa se fi infundat din nou???

unde pot face histerosalpingografie la un aparat mai performant?

Raspunsuri (2)

maria

acum 14 ani

buna eu incerc de 2 ani sa raman insarcinata si nimic,am fost la zeci de medici si fiecare alt raspuns ba chisturi ba trompele tot altceva nou am facut toate tratamentele posibile si fara sens in final a aparut un medic care a sesizat ca este alta problema ceva de care nu am auzit dar ce vreau sa-ti spun nu i-ti pierde speranta.eu am hotarat ca dupa acest tratamrnt nu raman asta e voi infia un copil si voi merge mai departe ca nu am sincer ce sa mai fac succes

roxi32

acum 14 ani

iti multumesc pt sfat nici tu nuti pierde speranta......dar ai facut histerosalpingografie?pt ca daca trompele sunt infundate nu ai nici o sansa....eu asa am stat 3ani fara sa stiu ca sunt infundate..