Trompe infundate

Infertilitate feminina

Postata de MembruMobileApp1496918011 cu 6 ani in urma.

Buna ziua . Incerc de 2 ani sa raman insarcinata dar nu se mai intampla am avut o sarcina extrauterina si de atunci nu am mai ramas . Mi-am facut o verificare a trompelor din care mia iesit ca partea stanga este infundata iar partea dreapta este foarte ingusta in partea dinspre uter si are o denivelare .iar din aceasta cauza spermatoizi nu pot ajunge in uter . Cr este de facut credeti ca mai am vreo sansa sa raman insarcinata ? Va multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Investigatii/testarea-fertilitatii-teste-de-infertilitate_1024