TROMPE INFUNDATE

Infertilitate feminina

Postata de sandra88 cu 11 ani in urma.

peste 2 luni sant programata la spital pt scoaterea trompelor infundate.intrebarea mea este urmatoarea;nu pot ramane insarcinata daca am trompele infundate

Raspunsuri (1)

mari30

acum 11 ani

Buna ..in primul rand imi pare rau ca trebuie sa-ti dau asa un raspuns ...dar adevarul este ca NU poti ramane insarcinata daca trompele sunt infundate...prin trompe trece spermatozoidul si apoi se intalneste cu ovulul tau ...si cum nu are cum trece ....nu se produce sarcina...sper ca mai inteles....dar se poate incerca desfundarea lor sau verificarea printr-o operatie laparo....apoi vezi daca sunt de scos sau nu...gandeste-te bine inainte de a le scoate...poate totusi mai exista si alta sansa in afara de scoaterea lor....sti ca singura sansa apoi fara trompe este fiv ptr a face un bebe....bafta multa...