trompe filiforme in urma analizei HSG

Infertilitate feminina

Postata de alice 84... cu 13 ani in urma.

buna ! am facut o HSG si mi sa spus ca am trompe filiforme si uter mic inevoluat....asa mi sa scris pe fisa am facut tratament 4 luni si ...nici o schimbare...doctora mi-a zis sa nu ma sperii ca nu este grav dar au trecut 9 luni de la HSG si nici o schimbare .Oare pot ramane insarcinata?As vrea un raspuns daca a mai avut cineva aceeasi problema .Multumesc

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Ma mir totusi ca la uter inevoluat ti-a zis ca nu e grav... Iti recomand sa mai ceri o a doua parere medicala privitoare la acest aspect.