Trompa uterina?

Infertilitate feminina Infectie bacteriana

Postata de Utilizator11530894967 cu 5 ani in urma.

Buna ziua! Recent am făcut citeva analize și o rezonanta magnetica. In urma acestora am depistat că trompa sau trompele îmi sunt inflamate. Medicul mi-a recomandat sa fac parascopie pentru curățarea infectiei trompelor și mia spus că în timpul operației daca va fi necesar va înlătura o trompa. Acuma as vrea un sfat... Daca cumva ramin însărcinată înainte de a-mi face acea operatie care va fi riscul? Voi avea probleme in timpul sarcinii? Cum este mai bine să-mi fac acea operația și după sa ramin însărcinată sau daca ii posibil sa ramin însărcinată înainte de operație și după naștere să-mi fac acea operatie?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/boala-inflamatorie-pelvina_1049