tratament-sfat va rog

Infertilitate feminina

Postata de mikaela81 cu 14 ani in urma.

ce tratament ar trebui sa urmez pt a ramane insarcinata?am fost la control,am urmat ceva tratament cu anticonceptionale pt ca aveam ceva chist,si apoi mia zis doctorul sa dau batai,dar nu sa intamplat nimic,si de mai bine de 5ani tot incerc dar nimic,care ar fi solutia?imi dati ceva nume de dr pt a lua legatura cu dansii daca se poate,multumesc mult

Raspunsuri (6)

cornea373841

acum 14 ani

la timisoara gasesti doctori fff buni SIMEDREA VOICU,POPA ADRIAN,SANT DE NOTA 20

teaca tasica

acum 13 ani

am facut 7 inseminari si nu sa intmplat nimic suntem amundoi sanatosi nu stiu care este problema vrem un sfat o parere despre problema m-ea

Bacu Crina

acum 14 ani

Eu te sfatuiesc sa incerci sa elimini stresul cat de mult poti, sa te hranesti sanatos, sa iei capsule de vitamina E si acid folic, dinainte de sarcina. Este foarte important sa ai contactul sexual exact in perioada de ovulatie (daca nu stii cand ovulezi, mergi la medicul ginecolog pentru monitorizare). Nu te ridica din pat si nu te spala in primul sfert de ora dupa actul sexual, eventual pune o perna sub zona pelvina. Analizele torch, premergatoare sarcinii au iesit bune?

Elena24158458

acum 14 ani

dar nu ai specificat de unde esti

mikmok

acum 14 ani

Ti-ai facut examenul trompelor uterine sa vezi daca sunt permiabile?

daniela

acum 14 ani

si eu tot incerc sa raman insarcinata si nu reusesc.am luat dufaston 3 luni.ciclul este normal si totusi nu iese nimic am avut infectie si imflamtie am luat ovule si antibiotic dar nu cred ca are asta o legatura..
nu stiu mi-e frica sa nu am trompele blocate
si nici nu stiu cum se depisteaza ca la ecografie nu mi-a iesit nimic de genui asta
cine stie un doctor pe vrancea???bun??