test de sracina negativ dar totusi insarcinata?

Infertilitate feminina

Postata de roxxye21 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,am facut un test de sracina astazi insa a iesit negativ dar liniuta era stearsa,ultima menstruatie a fost acum 1 sapt jumate insa a fost diferita a durat 2 zile(normal dura 4)prima zi a fost de culoare roz pal iar a doua zi a fost de culoare visinie,apoi peste 3 zile am avut un mic episot dimineata cand am sangerat dar f putin si tot de culoare roz pal,este posibil sa fiu insarcinata?mentionez ca acum 3 luni am fost la un control ginecologic si mi s-a spus ca este posibil sa am infertilitate primara,apoi am fost la un alt medic si mi-a spus ca totul este in regula nu am nimic ,eu si sotul meu ne dormi foarte mult un copil,ce pot face?va rog frumos sa ma ajutati sunt disperata nu mai stiu ce sa cred

Raspunsuri (1)

vikitoria

acum 10 ani

Buna ! poate sa fie si o dereglare hormonala.Sau testul sarcina nu a fost bun.Refaceti testul.
Nu va pierdeti speranta pentru a face copil .Consultati alt doctor ginecolog si cereti sfaturi pentru eventual niste medicamente pentru ovulatie sau tratament.
Succes.Multa sanatate.