temperatura bazala

Infertilitate feminina

Postata de Marius71107285 cu 15 ani in urma.

Mi-am luat temperatura bazala, stiu ca se ia dimineata, dar am luat-o si seara si am constat ca este cu 1 grad mai mare seara(ex. de la 36,5 la 37,5). E vreo explicatie?

Raspunsuri (3)

acum 15 ani

eu cred ca esti in perioada ovulatiei.

Florian Alex

acum 15 ani

Da, si eu cred la fel. Pentru confirmare poti sa-ti cumperi si teste de ovulatie. Oricum ar trebui sa observi si un mucus transparent si lipicios (ca albusul de ou).

dumitrita

acum 11 ani

buna ziua!am si eu o intrebare!dac imi iau temperatura acum are ceva?