stie cineva ce este acest medicament?

Infertilitate feminina

Postata de lauras28 cu 14 ani in urma.

vreau un bebe!!!!!!!!!Si ne chinuim de vreo 6 luni fara nici un rezultat.Acum nu ma aflu in tara,si am mers la un dc ginecolog aici,care mia recomandat un tratament cu CYCLACUR.stie cineva cum reactioneaza acest medicament?

Raspunsuri (5)

Maria C

acum 14 ani

Draga Laura,

Cand ai fost la control i-ai spus medicului ce alte tratamente ai mai folosit? Din cate stiu, acest medicament este pentru insuficienta ovariana.

maggie15

acum 14 ani

nu am auzit de acest medicament.pot sa iti spun ca eu am facut tratament cu CLOMIPHENE CITRATE(clomifen)timp de 3 luni,cate 10 zile pe luna,incepand cu ziua a 7 a de ciclu.apoi e obligatoriu sa iti faci teste de ovulatie,incepand cu ziua a 11 a.acum sunt insarcinata in 3 luni.trebuie sa ai rabdare,nu dispera,bebe vine cand vrea el,nu cand vrei tu!mult noroc!

Renata

acum 14 ani

Mergeti la dr. Mihai Vieriu, homeopat bun din Iasi, Spitalul CFR. "Face" copii pe banda cu picaturi homeopate. Intai va rezolva ciclul si apoi va "face" copilul. Succes!!

Renata

acum 14 ani

Nr. de tel. al D-lui Dr M. Vieriu este 0740594580.

alexandra

acum 10 ani

buna. si eu sunt in aceeasi situatie,vreau un bebe. eu sunt in cipru,si am fost la control si mi-a administrat cyclocur. mie mi sa zis ca regleaza menstruatia si ajuta foarte mult la conceperea unui bebe. succes si tie.