Sterliletul este recomandat pentru a proteja o trompa uterina?

Infertilitate feminina

Postata de ony13 cu 14 ani in urma.

Dupa efectuarea HSG (doar trompa dreapta permeabila) dr. mia recomandat montarea unui sterilet pt. o perioada de 3 luni de zile pt. a proteja trompa dreapta. Mentionez ca doresc foarte mult un copil.

Raspunsuri (3)

clorix

acum 14 ani

eu am ramas insarcinata imediat dupa laparoscopie care este un pic mai grea (s-a intervenit pe ambele trompe) si nu au fost probleme. din pacate bebele meu a trait doar 5 zile dar asta nu a avut nicio legatura cu trompele. dar daca doar trompa dr e pemeabila ma mira faptul ca nu ti-a recomandat laparoscopie pt curatarea celei stangi. dar pana la urma daca tu ai incredere in doctorul tau asculta-l. din pacate timpul este cel mai mare dusman

bafta multa

ony13

acum 14 ani

Pana la urma am sa consult si parerea altui medic.

MARI..

acum 14 ani

POTI RAMANE INSARCINATA SI CU O SINGURA TROMPA LIBERA .ESTI NOROCOASA .