Soțului au depistat cancer, dar îmi doresc copii? Ce ne facem?

Infertilitate feminina Sarcina Cancer

Postata de elizaveta cu 7 ani in urma.

Două săptămâni în urmă întâmplator soțului au depistat cancer( Suntem un cuplu tânăr și nu avem până acum copii din cauza că sunt infertilă. Ce facem, unde să ne adresăm? Rog sinceritate și înțelegere

Raspunsuri (2)

DR AGATHA VASAI

acum 7 ani

Indicat ar fi sa va adresati medicului oncolog. Eventual puteti sa cereti o a doua opinie, pentru a se confirma diagnosticul, apoi puteti decide modalitatea de tratament, eventual puteti apela si la un psiholog care va poate consilia cum sa gestionati situatia. Multa sanatate

TeodoraPopescu

acum 7 ani

trebuie să mergeți la un specialist, însă știu ca daca peroana,pacientul nu face chimioterapie se mai poate face ceva, adica mai puteti avea copii biologic a soțului