sept uterin

Infertilitate feminina

Postata de mihaelavalentina cu 11 ani in urma.

am un copil de 6ani nascut prin cezariana,am ramas foarte repede insarcinata cu el.dupa 2ani am vrut al doilea copil dar nu am mai ramas insarcinata.abia acum mi s-a descoperit ca am sept uterin de 1cm si m-am operat.ce trebuie sa fac si cat trebuie sa mai astept pana la o noua sarcina ac***a in vedere ca m-am operat in urma cu 6saptamani

Raspunsuri (3)

Doctorulstietot

acum 10 ani

Trebuie sa treaca macar un an . Dar , daca ai avut o sarcina pe un uter septat , puteai sa ai si o a doua sarcina .Care era impedimentul?

MembruMobileApp1503441971

acum 4 ani

Păi si daca la mine au trecut 2 ani de la operatie si nimic?

roxy

acum 8 ani

Buna sera ma numesc roxana si am 22 de ani,si azi am aflat ca am sept uterin de un 1cm,as dori sa stiu daca copilul se va putea dezvolta normal,si pana la cate luni se poate duce sarcina cu problema asta,se poate naste normal sau numai prin cezariana,daca de ex is gemeni ce se intampla? va rog sa imi raspundeti la intrebari daca puteti multumesc!!