sarcina

Infertilitate feminina

Postata de Florentina92100217 cu 15 ani in urma.

Nu reusesc sa raman insarcinata, cu toate ca medicul a spus ca totul este in regula, nu prezint nici o afectiune, decat o raceala pt care fac un tratament cu polidin.Care credeti ca ar fi cauza?

Raspunsuri (10)

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Cauze ar putea fi multe... Daca tu esti in regula , sotul tau si-a facut niste analize?
De cand timp incerci sa ramai insarcinata? La infertilitate te poti gandi abia dupa un an de incercari nereusite.
E foarte bine sa afli perioada de maxima fertilitate pentru a avea mari sanse de a ramane insarcinata.
Numai bine si sa uzim ca mai curand de un bebe!

IULIANA-ANA

acum 15 ani

buna
dar cu sotul tau ai fost la doctor, si el este in regula?

Florentina92100217

acum 15 ani

Nu, recunosc ca el nu a facut nici o investigatie...

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Convinge-l sa mearga la un urolog, ii va face un examen fizic si va cere probabil si o analiza de sperma.
Spor, sa ne ti la curent

Florentina92100217

acum 15 ani

Multumesc pt raspus, Sheila, tin sa precizez ca anul trecut in iarna sotul a avut unele probleme, la urinare resimtea o usturime, asta timp de o saptamana....se poate sa fie o cauza?

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Daca usturimea nu a persistat nu cred a fost ceva grav dar usturimea poate fi cauza unor infectii, micoze.Cu atat mai mult ar trebui sa faca o investigatie.

Florentina92100217

acum 15 ani

Multumesc pt. raspuns, inceram mai bine de un an sa avem bebe si pana acum nu s-a produs minunea..

Florentina92100217

acum 15 ani

A urmat in acea perioada un tratament cu antibiotice prescris de medicul de familie si dupa acest tratament nu au mai fost probleme....O sa mergem impreuna la un urolog daca nu apare sarcina intre timp...Numai bine!

simona166117244

acum 15 ani

Nu trebuie sa intri in panica, chiar si dupa un an de nereusite; sunt destule metode de a trata infertilitatea, in cazul in care este asa ceva. Dar tu spuneai ca medicul ti-a spus ca totul e in regula.
Insa... dupa cate citeam, se pare ca sotul tau nu si-a facut nici o analiza. Asa cum ti-a zis si Sheila, convinge-l sa mearga la medic.
Doar asa veti sti ce a veti de facut pe viitor.
Numai bine!

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Bafta multa
Sa ne ti la curent cu noutatile :)