sarcina

Infertilitate feminina

Postata de pufi14 cu 12 ani in urma.

buna ziua,
am 44 de ani si am un copil de 21 de ani. de atunci n-am mai ramas insarcinata. n-am avut nici un avort, n-am folosit anticonceptionale de nici un fel. am uter dublu malformat, vagin dublu, am aflat la nastere. intrebarea este daca acestea sunt probleme pt care n-am ramas insarcinata si daca ar fi prea tarziu sa mai fac un copil. cu sanatatea stau bine, sunt o persoana spotiva. amandoi ne-am dori inca un copil, dar nu stiu motivul pt care nu se intampla sa raman insarcinata. am fost la ginecolog si mi s-a spus: clinic totul este in regula, sa incerc in continuare...as dori sa stiu incotro sa ma indrept cu aceasta problema. multumesc

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Mergeti si la endocrinolog, este posibil sa existe o dereglare hormonala.
In alta ordine de idei, cum adica ati aflat de aceste malformatii abia la nastere? Pana atunci nu ati fost niciodata la ginecolog???

pufi14

acum 12 ani

buna ziua,
am fost la ginecolog la 21 de ani cand am ramas insarcinata, dar pana la nastere nu mi s-a spus de aceste lucruri. m-au cosultat atunci toti medicii din maternitate...cred ca eram o aparitie ciudata. am nascut cu cezariana, a fost placenta intoarsa. insa nimeni nu mi-a zis ca va afecta pe viitor posibilitatea de a ramane insarcinata. apoi am fost la mai multi ginecologi si niciunul nu mi-a spus sa merg la alt specialist. au spus ca totul este in regula si sa am rabdare...

Iuli

acum 12 ani

Consultati un endocrinolog.