Sarcina sau dureri premenstruale?

Infertilitate feminina

Postata de MembruMobileApp1506499213 cu 6 ani in urma.

Buna am 26 de ani si am sindromu ovarelor polichistice am descoperit acum 5 ani, nu am ramas gravida pana acum nici nu miam dorit acum eu si sotu Meu ne dorim un bebe, am avut ultima menstruatie pe 15 august acum inca nu mia venit mia intarziat de cateva zile am dureri de burta de cap si sani Mis tari si sensibili la atingere stiu ca suna a se intampla inainte de a veni menstruatia sa ai aceste simptome da dar nu Mau tinut atatea zile durerile si ma doare si spatele rau, am pofta de mancare mare, care eu nu prea mananc de obicei si uneori stari de voma, va rog ma puteti lamuri? Am programare la medic saptamana care vine dar eu si lucrez dar nu am putut merge la servici din cauza durerilor. va multumesc si astept un raspuns

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Chisturi-ovariene/sindromul-ovarelor-polichistice-cauze-diagnostic-si-tratament_6968

MembruMobileApp1506499213

acum 6 ani

Am programare dar pana atunci daca ma puteti ajuta cu un sfat ceva?

MembruMobileApp1506499213

acum 6 ani

Am facut fiecare control de care a fost nevoie de la analize la sange la ecografie, am urmat si un tratament medicu mia spus sa incerc sa raman insarcinata si de nu voi reusi atunci ei vor lua decizia ce trebuie sa fac. Din acest motiv nu sunt sigura de este sarcina sau trebuie sa imi vina problemele si รจ posibil schimbu de clima sa fi intarziat momentu nici nu stiu totusi va multumesc