Sarcina extrauterina

Infertilitate feminina

Postata de roxana9496533 cu 13 ani in urma.

Buna ziua, in luna mai anul acesta am ramas insarcinata dupa lungi asteptari ( 5 ani) bucurie mare, dar din pacate la inceputul lunii aprilie am fost diagnosticata cu sarcina extrauterina am fost operata de urgenta mi s-a extirpat trompa stanga. D-na ginecolog la care merg imi spune ca dupa acesta sarcina trebuie sa mai astept inca un an de zile pentru ca exista riscul sa fac din nou sarcina extrauterina. Nu stiu ce sa fac? sunt foarte derutata...... va rog daca ma puteti ajuta cu un raspuns

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Nu inteleg de ce esti derutata. Respecta indicatia medicului, este foarte corecta. Corpul trebuie sa isi revina dupa un astfel de soc.

andreea

acum 13 ani

Si eu am avut fix aceasta problema :d. Dupa 3 luni am facut din nou sex si am ramas insarcinata si acum am o fetita de 2 ani

tanea

acum 10 ani

dupa trei luni ce au trecut de la operatie?la ce virsta ai ramas insarcinata?eumsunt la fel cu aceasta problema.

nico

acum 9 ani

aceeasi problema am avuto si eu dupa 6 ani am ramas insarcinata si acum 2 saptamani am fost operata de extrauterina mi sa scos trompa stanga..doctorul mia recomandat sa astept 1 an pentru a evita riscul altei sarcini extrauterine ..dupa 1 an de asteptare pot avea sanse la o sarcina normala?va rog daca puteti sa imi dati un raspuns