sarcina ectopica

Infertilitate feminina

Postata de flory_paun cu 13 ani in urma.

as dori sa stiu si eu ce sanse mai am sa raman ansarcinata dupa o extrauterina pe care am eliminato singura fara tratament daca mai este posibil sa raman ansarcinata , precizez ca sarcina a fost pe trompa dreapta ,iar pe stanga o am obturata

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Mergeti la un medic ginecolog pentru diagnostic si tratament.

flory_paun

acum 13 ani

am fost dar ami spun ca nu mai am sanse pe cale naturala , ca singura sansa ar fi sa fac fiv

Iuli

acum 13 ani

Ac***a in vedere ca acea trompa este traumatizata si cealalta infundata, ati putea sa incercati o desfundare a celelilalte trompe. Totusi daca medicul va spune asa, incercati sa mai cereti o a doua sau a treia opinie si daca nu, treceti la FIV.

ligia bodoarca

acum 10 ani

as dori sa aflu daca este posibil sa raman ansarcinata cu spirala