Probleme cu mucusul cervical

Infertilitate feminina

Postata de viki06 cu 12 ani in urma.

Daca in urma cu 7-8 ani am facut un avort se poate ca acum sa nu mai pot ramane insarcinata natural? Intreb deoarece in urma unor analize mi s-a spus ca am probleme cu mucusul cervical si nu pot face copil decat prin inseminare intrauterina.Mentionez ca mi-am facut mereu teste si ecografe si erau ok.

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

exista o problema de infertilitate in cuplu? O problema de infertilitate se defineste prin incapacitatea unui cuplu de a concepe, timp de un an de zile, fara a folosi metode contraceptive. Atunci ar trebui investigati in acest sens ambii parteneri (teste pentru markeri virali, chlamidia, spermograma in cazul lui, dozari de hormoni FSH, LH, testosteron, citologie papanicolau etc).
ar fi bine sa discutati cu medicul in privinta diagnosticului stabilit.

mihaela

acum 11 ani

As vrea sa intrb ceva daca doare inseminarea intrauterina