pot dona ovocite pentru sotia fratelui meu?

Infertilitate feminina

Postata de malina2 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Singura solutie ca fratele meu sa aiba un copil este ca sotia lui sa primeasca ovocite,asta pentru ca ale ei nu sunt de calitate,sunt foarte rare si de multe ori saculetii sunt goi.Eu si sotia lui avem aceeasi grupa de sange.As putea sa.i donez ovocite,eu fiind sora fratelui meu. Multumesc

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 10 ani

Cred ca ar fi ca si un incest. Ovulele tale ar fi fecundate de catre spermatozoizii fratelui tau........si din punct de verdere genetic nu cred sa fie in regula, dar poate ca-ti vor raspunde specialisti in acest domeniu.

malina2

acum 10 ani

Va multumesc pentru promptitudine si raspuns,