pot avea copii?

Infertilitate feminina

Postata de negady88 cu 12 ani in urma.

am facut un avort acum 5 ani luam si anticonceptionale, am zis k nu e bine.nu am mai incercat sa fac neprotejat si de un an jumate numai iau pastile.am avut ciclu mai dereglat in sept 2011 pe 10,oct 15,noi pe 13 putin-14.in noi am am tratat anexita stg, acum numai am
si vreau sa stiu de cand pot incepe sa incerc sa raman
?
dupa a 10 zi desi in a 16 e perioada fertila?am primit si duphaston din a16a zi

Raspunsuri (3)

snickeritza

acum 12 ani

cand te-ai tratat de anexita?pai daca nu mai iei anticonceptionale de atat timp si nici un alt tratament medicamentos,nu fumezi/bei de luna viitoare ati putea incerca dar ar fi indicat sa faci niste analize amanuntite sa fii sigura ca nu suferi de ceva care ar putea periclita sanatatea bebelusului.zilele fertile sunt intre 10-17 zile din prima zi de menstruatie.duphston pentru ce afectiune l-ai luat?

negady88

acum 12 ani

mi-a dat pt reglarea ciclului doctorul si prenatal si acid folic

ANISOARA

acum 12 ani

Alearga la Iasi, cauta pe homeopatul Mihai Vieriu care face minuni cu remediile sale homeopatice. In 2-3 luni esti gravida. Inseminarea artificiala presupune suferinta, stimulare ovariana, tratamente, bani multi cheltuiti si reusita nu este garantata. Pe cand tratamentele homeopate sunt fara efecte secundare si ramai insarcinata pe cale naturala. Intereseaza-te! Succes!