pastilele in timpul sarcinii

Infertilitate feminina

Postata de chiara00 cu 13 ani in urma.

salut....de aproape 2 ani incerc sa ramin insarcinata..........in fiecare luna astept cu nerabdare, ca uneori parca imi pare ca sint........dar mi se incepe menstruatia si cad iara in depresie.......eu am alta intrebare.......si va rog cine poate sa raspunda nu ma ignorati.......luna aceasta am racit zdravan.......am luat ceva paracitamol, si ceva de tusa.......dar nu sint linistita.......dar daca toti am ramas insarcinata........poate pastilele sa actioneze asupra fatului........degraba trebuie sa mi se inceapa......si ma dor si sinii........si ca niciodata undeva in suflet imi doresc sa nu fi ramas luna asta...........si totusi la un termin foarte mic ex de 2 saptamini care sint consecintele?.......va multumesc

Raspunsuri (5)

crissclau

acum 13 ani

din cate stiu de la prietenele mele care au copii pastilele de raceala nu sunt recomandate in timpul sarcinii,eventual o aspirina daca e imperios necesar si asta la sfatul medicului!ideal ar fi sa te asiguri ca esti insarcinata in primul rand si apoi sa discuti cu un medic despre asta!mult succes

ADINA

acum 13 ani

Fugi la Iasi la un homeopat bun (Dr. Vieru) si, daca macar o trompa e desfundata, in 2 luni vei fi insarcinata. A "facut" sute de copii cu picaturile lui homeopate.

Adelitta

acum 8 ani

Fetelor, am luat pe timp de sarcina sirop Prospan pe baza de iedera, care este inofensiv si este permis chiar si bebelusilor. Mi l-a recomandat medicul de familie pentru ca aveam o tuse care aveam impresia ca imi rupe gitul la cit de usturatoare era. Mi-a zis ca femeilor insarcinate le este interzis sa faca inhalatii si bai foarte calde asa cum obisnuiam eu in mod normal asa ca va recomand sa aveti mare grija si nu ezitati sa consultati medical .

lara

acum 8 ani

si eu am folosit siropul Prospan, recomandat de medic. dar important este doza permisa si mai bine consulti medicul ginecolog. Pastile sigur nu ai voie. Eu mai luam propolis si ceaiuri multe cu lamaie.

MembruMobileApp1481148003

acum 7 ani

lara, si eu folosesc formula ta, tot o citisem pe aici, vreau sa zic ca siropul *** intr-adevar este foarte bun.