parere

Infertilitate feminina

Postata de s-daniela cu 12 ani in urma.

buna sunt Daniela si as dori sa va spun ca incerc de multi ani sa raman insarcinata fara rezultate din pacate.am fost la medic si inca mai merg dar nu pare a fi nimic grav doar ca vine bebe tare greu.Ceea ce as dori sa va spun e ca am auzit de Branca ursului si as dori sa stiu ca daca pot sa-l iau si eu ,adica ar avea ceva efecte secundare sau ce stiti despre acesta planta care e parea voastra ca medici.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Nu ma pot pronunta in privinta acestui preparat. Infertilitatea trebuie investigata pentru ambii parteneri: pentru ea se incepe cu un examen ginecologic, test papanicolau, ecografie pelvina pt a verifica starea organelor genitale (obstructie tubara, chist ovarian, endometrioza), dozari hormonale ( fsh, lh, tsh,),markeri pt infectia cu chlamidia, hepatita B,C; pentru el: spermograma, dozare testosteron. De asemenea trebuie stabilita perioada ovulatiei prin metoda temperaturii bazale.