ovare micropolichistice

Infertilitate feminina

Postata de rebecasara cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Am ovarele micropolichistice,ciclu regulat insa la 28-29 zile insa nu raman gravida!Am inceput sa iau tratamente naturiste:branca ursului,coacaze negre,extract de mugur si de zmeur,omega 3,acid folic.Imi fac de 2luni teste de ovulatie,ies pozitive in ziua 11-13 al cM,profit de zilele maxime de fertilitate dar nimic.luna aceasta ciclul mi-a venit si a tinut doar 2zile,culoare mai inchisa maronie,am crezut ca sunt gravida dar testul a iesit negativ.incep sa-mi pierd increderea ca voi mai ramane gravida.Deja am 31 ani!.V arog ajutati-ma cu un sfat!

Raspunsuri (6)

laura

acum 12 ani

Sotul a facut spermograma?Tu cum stai cu trompele uterine?Poate sunt infundate..trebuie sa mergi la medic pt mai multe investigatii,testul de sarcina este mai concludent la 7 zile de intarziere a CM si 3 sapt de la contactul sexual..daca nu,trebuie sa perseverezi..

rebecasara

acum 12 ani

trompa din partea stanga era infundata din cate mi s-a spus ,dar la urmatorul control nu mai aveam nimic(luasem 3 luni branca ursului).Ciclul cum v-am spus mi-a venit normal la 29 zile doar ca m-a tinut doar 2zile in loc de 4zile cat ma tine normal!In schimb m-am gandit ca daca culoarea a fost mai inchisa si m-a tinut mai putin,de aceea am facut testul de sarcina!Sotul meu nu a facut spermograma vroiam sa faca in august si eu sa-mi fac si alte teste mai ales la hormoni.Credeti ca pot ramane gravida?Am sanse?

laura

acum 12 ani

Eu zic ca sunt sanse destule,nu vad ca ai avea o problema majora,mai ramane cu sotul,sa vezi ce si cum..oricum am citit ca,cam dupa 1 an de incercari daca nu ai reusit,atunci poti sa-ti puiun semn de intrebare..

Iulia

acum 8 ani

Bună am și eu aceeasi problema ca și tine doar ca am 25 de ani.As vrea sa știu dacă ai rămas însărcinată. .Mulțumesc mult

Daniela

acum 7 ani

Eu fac imediat un an de când încerc dar nu am rămas și menționeze că am o fată , doctori îmi zic să nu mă stresez că va veni ... dar când nu știu deja miam pierdut speranțele că voi fi din nou mamă 😭

Cristina

acum 10 luni

Buna am avut aceeasi problema ca tine. Am un baiat de 4 ani dar nu reuseam sa raman gravida 3 ani de incercari si pana la urma sa prins. Luase sotu ceva pt imbunatatirea spermei din ce mia zis el. Bafta