Ovar chist?

Infertilitate feminina Chisturi ovariene

Postata de maria792 cu 3 ani in urma.

Am facut operatie laparoscopica chist ovarian ,ovar stang si mi s-a zis dupa operatie ca nu am ovarul si trompa dreapta. Nu am alte operatii exista aceasta malformatie? Si mai vroiam sa stiu noi femeile cu un singur ovar trebuie ceva tratament pt a inlocui faptul ca avem doar un ovar sau doar sa avem grija de ovarul pe care il avem??

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Chisturi-ovariene/chistul-ovarian-cand-ar-trebui-sa-ne-alarmami_17148

maria792

acum 3 ani

Unde ?trimit intrebarea