oare sa fie sarcina?

Infertilitate feminina

Postata de andrepo cu 13 ani in urma.

buna ziua, sunt la 2 zile intarziere de cm, acum o sapt am avut o scurgere ciudata de 2 zile : o zi sange curat, o zi scurgere maronie, iar de atunci mucus curat de parca zici ca sunt la ovulatie; temp baz, ieri 36.6 (ca azi am uitat sa mi-o mai iau), nici un simptom de sarcina, sani si altceva, dar nici de cm; vreau sa mai mentionez ca in ziua in care mi-a curs sange crezand ca mi s-a dereglat org, venindu-mi cm mai devreme, am luat un serpafar (sau clomid) (stimuleaza ovarele sa produca ovule.) fiindca urma/urmeaza sa iau tratament din z1 de cm pana in z7, dar asa cum v-am spus a doua zi mi-a curs maro, iar din a treia zi nu a mai curs nimic, si m-am oprit cu tratamentul; test de sarcina nu cred ca are rost sa fac, la asa o temp baz nici nu ma gandesc; voi ce ziceti sa fac?

Raspunsuri (3)

mikmok

acum 13 ani

Poti incerca sa-ti faci un test de sarcina. Te costa doar 10 RON si aflii daca esti sau nu.

Bacu Crina

acum 13 ani

Mai asteapta vreo doua trei zile sa fie relevant testul de sarcina, macar. Nu cred ca temperatura bazala, lipsa simptomelor de sarcina pot fi indicii ca NU esti insarcinata. Mai ai putina rabdare si fa-ti un test de sarcina. Sau cumpara-ti unul performant, din acelea care depisteaza sarcina la doar 3-5 zile de la contactul sexual.

andrepo

acum 13 ani

crina zici la 36.6 sa fie sarcina?