Oare o sa fiu si eu MAMA?

Infertilitate feminina

Postata de SfatulMedicului.com cu 9 ani in urma.

Buna ziua!Am 42 de ani si din pacate nu am copilasi.Anul trecut in noiembrie am pierdut sarcina la 21 de saptamani si de atunci nu am mai fost la medic deoarece atunci când am avut aceasta sarcina ,de cate ori ma duceam la medicul de familie ma jignea spunandu-mi ca sunt prea ;batrana;pentru copii si niciodata nici macar tensiunea nu mi-o lua.nici medicul ginecolog nu mi-a facut nimic:nu m-a masurat,nu m-a cantarit decat o singura data mi-a facut ecograf si m-a consultat zicandu-mi ca suntem bine,analizele au iesit bune,testul de imunologie a iesit bine, riscul calculat ptr.Trisomia18 siNTD-ul la fel fara risc,urma sa fac morfologia fetala dar chiar . in ziua când am fost sa ma programez ...am pierdut sarcina.Oare nu mai am nici o sansa,pentru ca de atunci nu am mai fost la medic de teama sa nu fiu iar jignita din cauza varstei!

Raspunsuri (4)

SfatulMedicului.com

acum 9 ani

asa aflu ce multe probleme au femeile

SfatulMedicului.com

acum 9 ani

asa aflu ce multe probleme au femeile din pacate!

Maya

acum 9 ani

Buna seara.In primul rand as vrea sa-ti spun ca daca pana acum ai prins gravida ai sa poti si in continuuare.Imi pare nespus de rau ca ti sa intamplat asa ceva,dar trebuie sa trecem peste asta.Tot ce a fost cu sarcina ta a fost ceva peste csre sr trebui sa trecem putin cu vederea . Eu am sa te ajut cu cea mai mare placere.Daca doresti sa colaboram eu astept raspunsul tau.La tine este ceva ce ti-a scapat dar speram sa reusim.Pe curand.

Nadia Cupsa

acum 9 ani

In speranta ca v-ati atins scopul mult dorit si ca problemele dumneavoastra s-au rezolvat, poate v-ar ajuta sa citesti din experienta altor persoane care au trecut prin infertilitate secundara si au ajuns sa isi vada visul implinit. http://nadiacupsa.blogspot.ro/2014/12/infertilitatea-de-la-mit-la-adevar.html

Pe langa aspectele medicale, in 30 % dintre cazuri, infertilitatea poate avea cauze psihoemotionale care sunt important sa fie rezolvate, ele constituid veritabile bariere subconstiente. De multe ori odata cu indepartarea barierelor psihologice succesul nu intarzie sa apara. Daca decideti ca ar fi util pentru dumneavoastra o abordare holistica care sa includa si psihoterapia, va stau cu drag la dispozitie.

Date de contact Psih. NADIA CUPŞA

Mobil: 0752472214(Vodafone)
Email: [email protected]