O PROBLEMA

Infertilitate feminina

Postata de [email protected] cu 12 ani in urma.

SUNT 26 DE ANI ,INCERC DE 5 ANI SA FAC UN COPIL ,DAR NU PRIND ,AM FACUT F.. MULTE TRATAMENTE DAR FARA REZULTAT,AM FOST LA MULTI MEDICII M-AU SPUS CA SUNT FERTILA DOAR CA AM NISTE MICI CHISTURI ,ACUM TREI LUNI AM RAMAS INSARCINATA ,MERGEAM REGULAT LA MEDIC DAR LA 7 SAPT. NU AVEAM EMBRION IN SAC ,SACUL CRESTEA NORMAL DAR COPILUL NU,AM FACUT F F MULTE ANALIZE SI ECPGRAFE DAR IN FINAL A TREBUIT SA FAC AVORT .....DACA PUTETI VA ROG F F F SA MA AJUTATI CU UN RASUNS

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

Spermograma sotului este buna?

laura

acum 12 ani

Ati facut si analize pt ureaplasma,mycoplasma si clamydia?

[email protected]

acum 12 ani

da sotul nu are probleme....../.....................nu am facut analizele mentionate...credeti ca ma va ajuta .......multumesc

laura

acum 12 ani

Pai analizele acestea se fac neaparat,atunci cand vreti sa ramaneti insarcinata,sunt niste analize separate fata ce celelalte la secretie..aceste infectii opresc sarcina din evolutie..eu nu zic ca aveti,dar e bine sa fie facute...

honney4vasy

acum 12 ani

buna seara fetelor pana acum cateva zile eram foasrte suparata ca nu puteam sa am si eu un copil din cauza ovarelor polichistice.acum sunt cea mai fericita ca am reusit sa raman insarcinata fara nici un fel de tratament.singurul lucru care l-am facut si sunt sigura ca de la el am ramas insarcinata este electrosimularea.va recomand sa faceti cu cea mai mare incredere electrosimulare daca vreti sa aveti un copil.eu cand am inceput sa fac electrosimulare si vacum am facut-o pt mine sa ma tonifiez sa scap de celulita iar tipa de acolo mi-a spus ai grija sa nu ramai insarcinata Smile si i-am raspuns imposibil ca eu am ovare polichistice si a zis mai vedem....dupa o luna si jum am ramas insarcinata daca vreti sa incercati contactati-ma sa va recomand un cabinet