Monitorizarea ovulatiei

Infertilitate feminina Sindrom hemolitic uremic

Postata de irinamorar cu 8 ani in urma.

Hello! Am citit cu mult interes postarile voastre si am observat ca multe dintre voi ati apelat la procedura FIV. Eu si sotul meu incercam doar de cateva luni sa concepe un copil si inca nu sunt hotarata daca e cazul sa apelez la FIV sau nu. Mi-a recomandat o colega de munca un medic de la *** pentru a imi monitoriza ovulatia. Ce parere aveti despre aceasta solutie? Voi ati incercat inainte de FIV sa apelati la un specialist pentru monitorizarea ovulatiei si ghidarea actului sexual?

Raspunsuri (4)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Diagnosticul de infertilitate primara se pune abia dupa un an de contact sexul neprotejat. Dupa un an puteti consulta un medic ginecolog specializat in probleme de infertilitate pentru mai multe investigatii. Daca exista o problema , in functie de aceasta vi se va recomanda in primul rand rezolvarea ei si abia apoi sa incercati stimulare ovariana , inseminare artificiala sau FIV (fertilizare in vitro) de regula in aceasta ordine . Puteti face teste de ovulatie corelate cu monitorizarea ovulatiei ecografic.

V3HwaWrX2m

acum 7 ani

grifo disse:Caro Justin Case, obrigado pela inofumações.Sers amigos da RSN saberiam o motivo pelo qual então os sensores IR foram retirados do OSF? E se o Mica IR pode ser usado como sendor IR também pelos Mirage 2000?

AEyGM7Geh

acum 7 ani

You''ve got it in one. Co''dnlut have put it better.

LolmjFRZ1CJI

acum 7 ani

Wow! Talk about a posting knoickng my socks off! http://znubbjlngn.com [url=http://mrjmyc.com]mrjmyc[/url] [link=http://ipvwietxjw.com]ipvwietxjw[/link]