mariana

Infertilitate feminina

Postata de cristana cu 14 ani in urma.

mariana,medicul mi-s spus ca asta ar fi urmatorul pas trompele infundate,in urma ecografiei vaginale, mi-a vazut ovarele micute,care prin tratament s-au rezolvat si aveam menstruatia dereglata, care tot prin tratament sa rezolvat.bine ca nu avea nici aparatura ca sa vada exact daca sunt sau nu infundate, si de asta mi-a zis sa merg la spital o zi sa vedem care este treaba.daca sunt infundate mi le va desfunda.pe mine ma interesa ?

Raspunsuri (9)

mikmok

acum 14 ani

Eu am trecut prin asa ceva si nu e foarte dureros, doar ca trebuie sa suporti putin. Aceasta procedura se numeste Histerosalpingografie si dureaza doar 10 minute. Bafta!

ionica

acum 14 ani

Sa stii ca interventia nu e grea. Dureaza intre 3 si 5 minute. Cine se va ocupa de aceasta interventie, tot medicul tau?

MARIANA

acum 14 ani

DA.TOT EL SE VA OCUPA,MULTUMESC FRUMOS

buna mikmok

acum 14 ani

am i intrebare,si in urma acestei interventii ce tratament ei
?

mikmok

acum 14 ani

Mi-a prescris Clostilbegyt si iau de doua luni si nu s-a intamplat nimic nou, nici nu mai stiu ce sa fac. Sotul tau si-a facut testul de spermograma?

PT MIKMOK

acum 14 ani

EU DE ACUM IAU CLOSTLBEGYT,DUPHASTON,ACID FOLIC.DA SI A FACUT ANALIZA SI IA IESIT 100%

PT MIKMOK

acum 14 ani

AM UITAT SI MI-S ZIS DOCTORUL SA FAC VACINUL ANTIGRIPAL.APROPOS ATI FACUT VACINUL?

laurabuciumeanu

acum 14 ani

eu am urmat de 2 ori aceasta procedura in speranta ca imi voi indeplini visul de a avea un copilas dar se pare ca la mn nu functioneaza!iar toate aceste tratamente despre care voriti le-a repetat in zadar !plasturi lipiti pe fund,injectii pastle .....nimic!cred ca mi-a mai ramas inseminarea artificiala sau adoptia !este tare greu ca in 10 ani de casnicie familia ta sa fie formata tot din 2 pers. va pooop si succes tuturor

clorix

acum 14 ani

buna,
eu am facut si HSG si laparoscopie iar la 3 luni dupa operatie am ramas insarcinata

bafta