m-au sterilizat?

Infertilitate feminina

Postata de ...:mambis cu 10 ani in urma.

buna,acum 7 ani am avut o intrerupere de sarcina nedorita,la propunerea dr.de a face ceva de a nu mai ramane insarcinata decat doar cand vreau eu am acceptat fara sa inteleg prea multe vazand ce inseamna durerea unui chiuretaj,stiu doar ca a zis ca nu e sterilet nu e nimic chirurgical ,atat imi aduc aminte ca a durat cam 20 min.Dupa 2 ani m-am hotarat sa fac un bebe fara sa imi dau seama de ce s-a intamplat in trecut uitasem complet mi-am dat seama dupa ce am fost la dr.si mi-a zis ca sant sanatoasa si sa astept ca pot ramane insarcinata dar degeaba ,am sunat si am povestit dar a zis ca nu stie ce poate fi asta fiind o dr.de la Euroclinic acum m-am hotarat sa merg cu o lista de analize totale ,cu dl.DRAGOS ALBU de la MEDLIFE caruia i-am povestit totul si mi-a cerut rezultatul anterior al analizelor facute la EUROCLINIC ,dar i-am zis ca nu vreau sa iau in calcul acele analize deoarece nu m-a lamurit cu nimic rezultatele,am programare pt.marti dupa amiaza impreuna cu sotul pt.analizele uzuale....dar vreau sa stiu de la cei care ma pot ajuta ce a fost acea interventie?nu am mai putut ramane insarcinata de atunci

Raspunsuri (2)

Ioana

acum 10 ani

Sunt frecvente cazurile in care dupa o intrerupere de sarcina se instaleaza sterilitatea, de multe ori medicina nu poate da un diagnostic, conform ceea ce se stie totul este perfect, dar bebelusul nu vine
Vezi ca sunt aici discutii si ca sunt multe mamici ce se plang de asa ceva
http://www.mamicamea.ro/forum/preconceptia/4375-aspirante-optimiste-gravidute-fericite-si-mamici-implinite-463.html

...:mambis

acum 10 ani

multumesc pt.timpul acordat pt.raspuns dar in situatia mea este ceva ce stiu ca e facut special pt.a nu putea ramane insarcinata pana nu vreau eu..