legarea tropelor!

Infertilitate feminina

Postata de luminitas81 cu 12 ani in urma.

buna ziua,ma numesc Luminita si saptamana trecuta(14 dec 2011) am fost operata pt legarea trompelor si pt driling ovarian(pt efectuarea Fiv-ului)aveam hidrosalpinx bilateral si ovare micropolichistice).In urma operatiei ovarele inca mai au chisturi,oare am procedat corect?A mai facut cineva aceasta operatie,a avut rezultate?O zi buna!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

drilling ovarian este o procedura prin care este facilitata eliberarea foliculilor maturi de la nivelul ovarului.mai multe detalii despre procedurile chirurgicale ce fac parte din tratamentul infertilitatii feminine , gasiti accesand link-ul
//sfatulmedicului.ro/Imagistica-si-endoscopia/laparoscopia-a-in-chirurgia-sterilitatii_1159

luminitas81

acum 12 ani

Va multumesc fffff mult,pentru aceste informatii si as vrea sa tinem legatura,daca doriti.Sa aveti un an nou fericit,sanatate si tot ce va doriti sa se implineasca! La multi ani!