Intarziere sau efecte secundare ?????

Infertilitate feminina

Postata de mireluta79 cu 8 ani in urma.

Buna , am si eu mare nevoie de niste sfaturi.Am 35 de ani si imi doresc mult al doilea copil, incerc de un an jumate si nimic .In luna august am fost acasa (eu stau in Italia ) si am fost la un medic care mi- a dat sa iau Clostilbegyt di ziua 5-11 pt ca nu am putut merge la monitorizari.Am sau mai bine zis aveam un ciclu regulat de 24 de zile, sunt in a 8 zi de intarziere , am facut de dimineata un test de sarcina si mi-a iesit negativ.C e se intampla, poate fi o intarziere din cauza medicamentelor , pot sa sper ca totusi e sarcina??? Multumesc mult pt raspunsuri si multa sanatate.

Raspunsuri (7)

mary321

acum 8 ani

buna mirela, ciclul se mai poate deregla sin cauza atmosferei daca ai facut test si a iesit negativ. incearca sa mai repeti testul dupa 7 zile daca nu-ti vine pana atunci menstruatia. poti lua testul barza.

mireluta79

acum 8 ani

Iti multumesc din suflet pt raspuns, am vb si cu doctorul din Cluj care mi-a dat tratamentul si mi-a spus ca am facut testul prea repede, sa mai astept o saptamana si sa vad atunci, o sa revin cu stiri, sper din tot sufletul bune.

mary321

acum 8 ani

npc iubita. exact ce ti-am spus si eu sa faci peste 7 zile testul.

mireluta79

acum 8 ani

Buna , revin cu vesti , din pacate proaste, sambata dupa masa , in a 14 zi de intarziere , mi-a venit ciclu, speram in adancul sufletului sa fie bine , dar se pare ca totusi nu a functionat Clostilbegyt singur , peste tot , unde am citit despre acest medicament , se fac si injectii cu Pregnyl si apoi ceva pastile pt mentinerea si fixarea sarcinii. Frunte sus si cu Dumnezeu inainte , daca e sa vina bebe , cu siguranta v-a veni , sanatate multa.

990ZUkBrIq

acum 7 ani

Looks good , makes the tastebuds long for one.In Teangalna, the mirchi is stuffed with tamrind paste, and lots of greens with some til powder thrown in. It is spicy and yummy.I am trying your recipe next.:-)

7ouXitAa1fWh

acum 7 ani

You''ve imspersed us all with that posting!

p7DptEYCT4

acum 7 ani

Grade A stuff. I''m unutesqionably in your debt. http://pgoswns.com [url=http://pmhekvs.com]pmhekvs[/url] [link=http://xnkmibbpc.com]xnkmibbpc[/link]