Insuficienta ovariana prematura

Infertilitate feminina

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

este posibila o sarcina obtinuta pe cai naturale in cazul unei femei care sufera de insuficienta ovariana prematura si careia i-a fost stabilit de medic un ratament cu Cicloprogynova?.Mentionez ca varsta este de 36 ani .Ce sanse sunt si care este tratamentul necesar?

Raspunsuri (2)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

este posibila o sarcina obtinuta pe cai naturale in cazul unei femei care sufera de insuficienta ovariana prematura si careia i-a fost stabilit de medic un ratament cu Cicloprogynova?.Mentionez ca varsta este de 27 ani .Ce sanse sunt si care este tratamentul necesar?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna ziua,am varsta de 30 ani si incepand din luna noiembrie anul trecut au inceput ciclurile neregulate,insemnand o luna venea una nu .din martie anul acesta nu mai am ciclu deloc .sunt suspecta de ovar polichistic .as dori sa-mi dati un sfat ,dar nu de acela evaziv -mergeti la medic -ci unul concret ,penru ca de medici care iti iau numai bani m-am saturat.trebuie sa fac teste hormonalr si daca da care sunt alea.am inceput un tratament homeopat cu coacaz negru si mladite de zmeur.va rog din tot sufletul sa ma ajutati.