ingrijorator

Infertilitate feminina

Postata de iulia162 cu 15 ani in urma.

la ecografie transvaginala s-au vazut foliculi de 5-6 mm in a 14 zi a CM ( Cm la 30-35 de zile)
E normal sau ar trebui sa existe macar un folicul de dimensiune mai mare?

Raspunsuri (1)

carmen658

acum 15 ani

Buna Ginaraluca,
Din cate stiu eu un folicul adevarat are dimensiuni mai mari, undeva pe la 20-25mm. Daca vrei sa afli daca acei foliculi erau foliculi adevarati sau chisturi ovariene, ar fi bine sa faci o ecografie dupa menstruatie, in primele zile. Bafta si sa ne tii la curent