infertilitate

Infertilitate feminina

Postata de fruchsia cu 10 ani in urma.

Buna seara,

Am 30 de ani si azi am mers la un consult endocrinologic. Mi s-a facut ecografie la tiroida si concluzia a fost: TIROIDITA CRONICA AUTOIMUNA.
Mi s-au dat si alte analize la sange pe care urmeaza sa le efectuez.
Sunt casatorita de 5 ani si jumatate si pana acum nu am ramas insarcinata. Aceasta TIROIDITA poate duce la infertilitate? Ce alte efecte poate provoca?

Multumesc!!!

Raspunsuri (2)

manuela53

acum 10 ani

Trebuie sa discuti cu endocrinologul si dupa stabilirea functiei tiroidiene ai mari sanse sa ramai insarcinata .

Crin

acum 9 ani

Buna! Ma confrunt cu aceeasi problema. Te rog sa-mi scrii, pentru a schimba opinii, la adresa de mail [email protected].