INFERTILITATE

Infertilitate feminina

Postata de elena monica105279 cu 13 ani in urma.

ma chinui de ceva timp sa am un copil mai exact 4 ani fara nici o sansa .Am mers la fel; de fel de doctori,, renumiti ,, fara nici un rezultat in cele din urma am reusit sa aflu macar motivul infertilitatii mele:hidrosalpinx bilateral,hipoplazie uterina la allte lame luate mi a gasit siureaplasma urealyticum AM URMAT SI EU SI SOTULo schema data de dr mea de antibiotice dar fara rezultat
ma poate ajuta cineva ? macar cu un sfat va rog urgent MS

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Ok fara rezultat. Ati refacut analizele? V-ati intors la medic sa ii spuneti ca nu a mers? Ce a zis? Ati discutat despre metode de fertilizare asistata (inseminare, in vitro etc)? Sotul a facut spermograma? Ce au zis medicii despre celelalte 2 afectiuni? Nu cred ca vei gasi un raspuns pe Internet... Daca toti zic ca nu se poate, poate asa e si e cazul sa va ganditi la alternative...